fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

TAP léta z Prahy do Lisabonu 15 let. Kupuje 71 nových Airbusů

Foto: Letiště Praha

Aerolinka TAP Air Portugal léta mezi Prahou a Lisabonem již 15 let. Léta pravidelně a celoročně, je tak jedinou takovou linkou mezi Českem a Portugalskem.

V letní sezóně 2019 bude létat až 11x týdně, k 7 každodenním odletům v 19:15 se přidají ještě ranní lety v pátek, sobotu, neděli a pondělí. Aerolinka zároveň nabízí v Lisabonu přestup na další lety například na Madeiru, či Kanárské ostrovy. S přestupem v Lisabonu se z Prahy dostanete i do USA, či mnohých měst v Brazílii. Přestup v Lisabonu je jednoduchý, místí letiště má totiž pouze jeden terminál.

Jako jedna z mála leteckých společností nabízí TAP občerstvení zdarma i ve třídě ekonomy. Z nápojů nabízí vína, piva a džusy, k jídlu pak velký výběr snacků. V business class je pak výběr ještě širší.

“Od zavedení linky přepravila letecká společnost TAP Air Portugal mezi Prahou a Lisabonem přes 1,1 milionu lidí, což potvrzuje dlouhodobý zájem českých i zahraničních cestujících. Významná část z nich využívá toto spojení také pro přestup do dalších portugalských destinací, ale i pro cesty do Severní a Jižní Ameriky,” uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Společnost byla v roce 2015 privatizována, noví majitelé pak připravili novou strategii rozvoje, která spočívá v růstu společnosti a nákupu nových moderních a ekologických letadel. Do roku 2025 by mělo přibýt ve flotile 71 nových letadel, převážně se rozroste o Airbusy. Dnes provozuje okola 100 strojů. Ve flotile najdeme letadla A320neo, A321neo a A330neo.

„Jménem TAP Air Portugal bych velice rád poděkoval všem cestujícím z České republiky, obchodním partnerům z řad cestovních kanceláří a agentur a Letišti Praha za fantastickou vzájemnou spolupráci v průběhu uplynulých 15 let. Začínali jsme v Praze dne 1. června 2004, krátce po vstupu České republiky do EU, formou tří letů týdně. Díky Vaší přízni a důvěře, jsme dokázali růst na českém trhu a dnes nabízíme právě jedenáct přímých letů týdně,“ uvedl Jan Čurda, Sales Manager pro Českou republiku a Slovensko za TAP Air Portugal.

Aerolinka byla založena roku 1945. V roce 2005 se úspěšně začlenila do Star Alliance. O deset let byl privatizován a novým akcionářem se tak Atlantic Gateway. TAP dnes léta do 90 destinací v 30 zemích a každý den vzlétne přes 3000 letů pod jeho vlajkou. Získal také mnoho ocenění, například za svůj palubní časopis.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..