i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

TAP léta z Prahy do Lisabonu 15 let. Kupuje 71 nových Airbusů

Foto: Letiště Praha

Aerolinka TAP Air Portugal léta mezi Prahou a Lisabonem již 15 let. Léta pravidelně a celoročně, je tak jedinou takovou linkou mezi Českem a Portugalskem.

V letní sezóně 2019 bude létat až 11x týdně, k 7 každodenním odletům v 19:15 se přidají ještě ranní lety v pátek, sobotu, neděli a pondělí. Aerolinka zároveň nabízí v Lisabonu přestup na další lety například na Madeiru, či Kanárské ostrovy. S přestupem v Lisabonu se z Prahy dostanete i do USA, či mnohých měst v Brazílii. Přestup v Lisabonu je jednoduchý, místí letiště má totiž pouze jeden terminál.

Jako jedna z mála leteckých společností nabízí TAP občerstvení zdarma i ve třídě ekonomy. Z nápojů nabízí vína, piva a džusy, k jídlu pak velký výběr snacků. V business class je pak výběr ještě širší.

“Od zavedení linky přepravila letecká společnost TAP Air Portugal mezi Prahou a Lisabonem přes 1,1 milionu lidí, což potvrzuje dlouhodobý zájem českých i zahraničních cestujících. Významná část z nich využívá toto spojení také pro přestup do dalších portugalských destinací, ale i pro cesty do Severní a Jižní Ameriky,” uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Společnost byla v roce 2015 privatizována, noví majitelé pak připravili novou strategii rozvoje, která spočívá v růstu společnosti a nákupu nových moderních a ekologických letadel. Do roku 2025 by mělo přibýt ve flotile 71 nových letadel, převážně se rozroste o Airbusy. Dnes provozuje okola 100 strojů. Ve flotile najdeme letadla A320neo, A321neo a A330neo.

„Jménem TAP Air Portugal bych velice rád poděkoval všem cestujícím z České republiky, obchodním partnerům z řad cestovních kanceláří a agentur a Letišti Praha za fantastickou vzájemnou spolupráci v průběhu uplynulých 15 let. Začínali jsme v Praze dne 1. června 2004, krátce po vstupu České republiky do EU, formou tří letů týdně. Díky Vaší přízni a důvěře, jsme dokázali růst na českém trhu a dnes nabízíme právě jedenáct přímých letů týdně,“ uvedl Jan Čurda, Sales Manager pro Českou republiku a Slovensko za TAP Air Portugal.

Aerolinka byla založena roku 1945. V roce 2005 se úspěšně začlenila do Star Alliance. O deset let byl privatizován a novým akcionářem se tak Atlantic Gateway. TAP dnes léta do 90 destinací v 30 zemích a každý den vzlétne přes 3000 letů pod jeho vlajkou. Získal také mnoho ocenění, například za svůj palubní časopis.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

i-Doprava.com

MENU