fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Railjet posouvá čas odjezdu o 3 minuty. RegioJet kvůli tomu “uhne” s dvěma vlaky

Foto: České dráhy

V neděli 9. června se drobně změní jízdní řády v osobní regionální i dálkové železniční dopravě. Jsou to většinou jen drobné posuny časů odjezdů, nebo změny v řádů jednotek spojů.

České dráhy prodlouží spoje railjet 570/571 z Břeclavi až do Bratislavy. Dojde k jejich přečíslování na 284/285. Ostatní railjety ve směru Vídeň změní čas odjezdu a místo v 50. minutě budou odjíždět o 3 minuty dříve, čímž naruší odjezdy dopravce RegioJet, který ve 47. minutě odjíždí vždy na Ostravu. Tomu se proto musí posunout odjezd spojů 1011 a 1015 na 14:50, respektive 16:50. Jsou to jediné spoje tohoto dopravce, které jedou v sudou hodinou, které právě jezdí railjet na Vídeň.

Dále se drobně změní časové polohy nočních vlaků EN 444/445. RegioJet zrušil své zamýšlené spoje na jih Čech, šlo o jeden pár vlaků RJ 1058/1059. Leo Express pak provedl drobné úpravy u dvou vlaků pouze v čase letních prázdnin.

Poslední změny se týkají dopravce KŽC, který ruší vlak z Prahy do Blatné, ten je částečně nahrazen spojem ČD. Jeho Krkonošský a Pošumavský rychlík bude nově výchozí ze stanice Praha hlavní nádraží, místo z Prahy Vršovic.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář
  • A zase kvůli další požadavkům ministerstva dopravy, se cestující nebudou mít jak dostat domů!!!