fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Leo Express odtajnil fotky nových souprav. Do Čech se dostanou v druhé polovině roku

Leo Express ukázal první fotky téměř hotových souprav ze závodu CRRC v Číně. Do Evropy první tři vlaky připlují lodí do konce tohoto roku. Leo Express si nechal od nejen českých designérů vytvořit vlastní jednotku, která bude jezdit pouze pro tuto firmu. Po provedení všech potřebných zkoušek a homologace se počítá s jejím nasazením na vnitrostátní i mezinárodní linky Leo Expressu.

Nové vlak by měli rozšířit flotilu a umožnit tak expranzi na nové linky, nebo se přihlásit do výběrových řízení na provoz v závazku veřejné obslužnosti. Kromě prvních třech souprav je také součástí smlouvy i opce na dalších 30 vlaků. Pak by celková investice měla přesáhnout 5 miliard korun.

Foto: Leo Express

„Leo Express vyvinul společně se CRRC nový typ elektrické jednotky, jejíž design a koncept vlastní naše společnost. Ten vychází ze zkušeností nabraných z miliardy ujetých osobokilometrů v českém i mezinárodním provozu. Plní tak požadavky našich zákazníků po moderních službách a ergonomii. Jednotka bude vícesystémová a takzvaně hybrid-ready – to znamená, že bude schopna jezdit kdekoliv na středoevropské železnici,“  říká Peter Koehler, CEO Leo Express.  

Zhruba pětina komponentů na výrobu jednotky dodávají české podniky. Ty tak získávají možnost exportovat své výrobky do Asie a rovnež se jim otevírá svět nových obchodních příležitostí.

Foto: Leo Express

Soupravy díky nízkopodlažnosti snáze přepraví invalidní cestující, nabídnou i možnost přepravy jízdních kol. Leo Express zároveň zavede nový typ kuchyně pro přípravu palubního občerstvení. Dostatek místa také dopravce slibuje pro zavazadla a lyže. Chybět nebudou ani luxusní vyšší třídy, nebo dětský koutek.

Čínské jednotky nejsou jedinou novinkou ve vozovém parku Leo Express. Finišují také úpravy 15 motorových jednotek LINT, které si dopravce pronajal od Alstomu. Ty vyjedou na Zlínsku a Pardubicku od prosince 2019. Budou nízkopodlažní, klimatizované a nabídnou Wi-Fi i zásuvky, včetně USB.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..