fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Konference ŽESNAD. Řešila se propustnost dráhy a ETCS

Foto: ŽESNAD

Před několika dny se ve Špindlerově mlýně sešli odborníci a ředitelé významných institucí na třetí konferenci železničních nákladních dopravců, aby prodiskutovali a odprezentovali návrhy, nápady a úskalí dnešní železnice.

Mezi účastníky byl například Jiří Svoboda, generální ředitel SŽDC a jeho nejbližší spolupracovníci. Dále pak ředitel Drážního úřadu, Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře a Státního fondu dopravní infrastruktury. Nechyběli ani zástupci ministerstva dopravy ČR. Přišli i někteří členové Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a zástupci různých firem z oboru.

Zaměření konference bylo především na diskusi o problémech dneška a budoucnosti. Téma bylo především zaměřeno na zabezpečení železnic ve formě ETCS a na propustnost tratí, která má právě největší vliv na nákladní vlaky. Mluvilo se také problémech v přípravě infrastrukturních staveb.

“Spolupráci třeba právě se SŽDC hodláme i nadále prohlubovat. Jsme rádi, že nás SŽDC bere jako rovnocenného partnera a díky společnému úsilí se již daří realizovat smysluplné projekty,” říká Sládek, který zmiňuje například zavedení hybridního modelu odúčtování trakční energie od začátku roku 2019.

Sdružení ŽESNAD avizovalo, že je připraveno o těchto problémech jednat se všemi potřebnými orgány. Sdružení nákladních železničních dopravců působí již třetím rokem, vzniklo jako paralela k organizaci ČESMAD Bohemia a snaží se pro své členy vyjednat lepší podmínky na síti SŽDC.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..