fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

FlixBus slaví rok v USA. Expanduje na východní pobřeží

Foto: FlixBus

Největší evropský autobusový poskytovatel mobility rozšířil od 30. května nabídku spojení na východě USA. Propojil například Washington, Baltimore a New York. Frekvence spojů některých linek je až 11 spojů denně. FlixBus začínal před rokem v Kalifornii.

„Spuštění dálkových spojů mezi New Yorkem a Washingtonem je velkým milníkem v celosvětové expanzi FlixBusu. Jedná se totiž o nejvytíženější trasu ve Spojených státech a jednu z nejrušnějších tras na světě,“ říká André Schwämmlein, spoluzakladatel a CEO společnosti FlixMobility, mateřské společnosti FlixBusu.

„Po úspěšném představení našich služeb na západním pobřeží před rokem i následném rozvoji linek na jihu a jihozápadě USA se ukázalo, že Američané touží po alternativní nabídce cestování a jsou ochotni sednout do dálkového autobusu. Mnoho z nich poprvé v životě,” dodává Schwämmlein.

Před rokem spojil na jihozápadě města jako Las Vegas, nebo Los Angeles. V březnu tohoto roku pokračovala firma expanzí do států Texas, Louisiana a Mississippi, o měsíc později rozjela první linku do státu Utah.

Nové linky na amerických silnicích budou ze začátku lákat nové cestující cenou od 4,99 dolarů. Ceny pak budou stoupat podle reálné i předpokládané poptávky.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..