fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

DPMB vydává knihu v rámci výročí 150 let MHD

Foto: DPMB

Dopravní podnik města Brna vypadá v rámci oslav a výročí 150 let hromadné dopravy v jihomoravské metropoli knihu. Pokřtila ji primátorka města Markéta Vaňková. Akce, která se odehrála na Špilberku, se zúčastnili i zaměstnanci dopravního podniku.

„Knize přeji, aby se těšila velkému zájmu nejen fanoušků dopravy, ale aby si ji otevřeli a s chutí se začetli všichni, kteří se zajímají o město Brno a jeho bohatou historii,“ popřála knize primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„V rukou držíme knihu, která přináší unikátní souhrn faktů a fotografií napříč 150 lety městské hromadné dopravy v Brně. Děkuji všem, kteří se na jejím vzniku podíleli, jejich práce si velmi cením a jsem rád, že můžeme touto publikací přenechat odkaz dalším generacím milovníků dopravy, zaměstnanců podniku i cestujících,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Ve 358 stránkách knihy se dočtete vše o počátku MHD v Brně, až po současnost. Od první myšlenky vytvořit takovou knihu uplynuly již 3 roky. Na vydání knihy pracovalo celkem 40 lidí. Kniha bude k dostání v informační kanceláři DP a plánuje se i spolupráce a některými knihkupectvími.

Podobné knihy vydaly i další dopravní podniky. Za zmínku stojí kniha k 30 letům trolejbusů v Ústní nad Labem, 100 let městské dopravy v Plzni, nebo 70 let trolejbusové dopravy v Hradci Králové, která pochází teprve z května roku 2019.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..