fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Vozy MHD v Mostě jsou nově vybaveny i čelní nehodovou kamerou

Foto: dpmost.cz (Petr Novák)

DOPRAVNÍ PODNIK měst Mostu a Litvínova, a.s. doplnil ve vozidlech MHD počet kamer se záznamem o čelní nehodovou kameru. „Kamery tak nyní sledují a zaznamenávají nejen prostor pro cestující uvnitř vozidla, ale i prostor před samotným vozidlem. Prostory uvnitř vozidel monitorujeme zejména kvůli zvýšení bezpečnosti našich cestujících,“ řekl ředitel dopravního podniku Daniel Dunovský.

Účelem všech instalovaných kamer je především zvýšení bezpečnosti a ochrana majetku dopravce i cestujících. Čelní kamera pak poskytuje informace o příčinách a průběhu dopravní nehody či jiné pojistné události. „Záznamy ve vozidlech uchováváme po dobu tří dnů, tedy pokud nebyly dříve předány Policii České republiky. Po této době jsou záznamy automaticky přemazávány novými časově zaznamenanými daty,“ doplnil Dunovský.

DPmML nyní provozuje kamery se záznamem na patnácti autobusech z celkového počtu 88 vozů a na pěti ze 48 tramvají. Všechna vozidla vybavená kamerovým systémem se záznamem jsou označena patřičnými symboly. Do budoucna by pak kamerový systém měl být ve všech nově dodávaných vozech. „Naše kamerové systémy splňují požadavky legislativy, zejména nařízení GDPR o ochraně osobních údajů,“ dodal Dunovský.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..