fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

C.S.CARGO v minulém roce investovalo 155 milionů do vozového parku

Foto: DAF

Nákladní silniční dopravce C.S.CARGO v zájmu modernizace a ekologizace svého vozového parku investovalo v loňském roce 155 milionů do tahačů a přívěsů.

Celkem se pak v minulém roce rozrostla flotila o 51 vozidel značek Mercedes-Benz, MAN, Renault a Volvo. Přípojných vozů firma koupila 48. Největší novinkou bylo zakoupení šesti návěsů Pavelli vyrobených na zakázku pro přepravu manipulační techniky, jako jsou například vysokozdvižné vozíky.

Nové tahače a přívěsy putovali především do české a polské flotily. Mezi značkami tahačů převažoval MAN. Mezi návěsy pak dominoval Krone.

„Každoroční stamilionové investice do obnovy flotily přináší našim řidičům vyšší bezpečnost, větší pohodlí na cestách a zároveň snižují provozní náklady. Velkou výzvou pro nás bylo zakoupení šesti na zakázku vyrobených návěsů pro přepravu specifické manipulační techniky. V naší flotile je to úplná novinka, a ani v Evropě se takto unikátní návěs běžně nevidí. Takovéto projekty vítáme, neboť nás obohacují nejen profesně, ale motivují i naše zaměstnance,“ uvádí Aleš Willert, generální ředitel skupiny C.S.CARGO.

Společnost pravidelně investuje do své techniky. Za posledních osm let investovala téměř 2 miliardy korun. Při výběru vozidel klade důraz i na ekologii, proto kupuje zásadně nová vozidla splňující normu Euro 6.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..