fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

FlixBus rozjíždí další linku do Chorvatska. Přidá spoj do Salzburgu a Benátek

Foto: FlixBus

FlixBus, jako každý rok, přidává před sezónou nové spoje a linky. Tentokrát přidává z oblíbených letních destinací tři města v Chorvatsku a přidává další zahraniční spoje na jih od Prahy.

Linka do Chorvatska vyrazí z Prahy také na jih, zastaví v Příbrami, Písku a Českých Budějovicích. Dále v Rakousku nabídne destinace jako je Linz, nebo Salzburg, který měl do dnešních dnů autobusové spojení s Prahou pouze od Leo Expressu. K Chorvatským městům, které linka obslouží, patří Umag, Poreč, Rovinj a Pula. Spoj, který jede 2x týdně, obslouží i italské přístavní město Terst.

„Letní spojení mezi Českou republikou a Chorvatskem patří každoročně mezi nejpoptávanější. Noční spoje mají tu výhodu, že za dvě noci cesty ušetříte za ubytování a ráno se probouzíte v cílové destinaci. Mezi atraktivní destinace na našem novém spoji budou bezesporu patřit kromě Puly i Umag, Rovinj nebo Portorož ve Slovinsku,“ říká mluvčí FlixBusu Martina Čmielová. Za hlavní výhodu těchto spojů pak považuje menší počet zastávek v průběhu jízdy a volnější silnice, díky kterým autobusy nenabízejí taková zpoždění.

Do Benátek vyjel nový denní spoj z Prahy již minulý týden. Po cestě zastaví ještě v Českých Budějovicích, Linzi, Salzburgu, Villachu a v Udine. Odjezd má v 8:40 z Prahy a cesta trvá 11 hodin. Zpět vyráží v 10:00 a spoj jede 5x týdně. Cena za celou trasu začíná na 749 korunách.

„Doposud se s námi mohli turisté vypravit do Benátek z Prahy pětkrát týdně nočním spojem, který začíná v Drážďanech a končí v italské Boloni. Naši síť neustále rozšiřujeme a chceme českým zákazníkům nabízet více možností, atraktivních destinací i časů odjezdů. Ve spolupráci s českým dopravním partnerem Blue Bus proto zavádíme nové denní přímé spojení Prahy a Benátek i se zastávkou v Českých Budějovicích pětkrát týdně,“ vysvětluje mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..