fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Semmering bahn nahradí tunel. Začala rekonstrukce stanice Mürzzuschlag

Foto: ÖBB INFRA

Ve stanici Mürzzuschlag byl minulý týden položen základní kámen rekonstrukce stanice Mürzzuschlag, která je součástí stavby tunelu Semmering Base Tunnel, který výrazně zrychlí cestování mezi Vídní a Grazem. Dnes vlaky jezdí po jedné z nejkrásnějších a nejklikatějších železničních tratí Evropy, na které se nachází 14 tunelů a 16 viaduktů.

Severní portál tunelu se bude nacházet u města Gloggnitz, povede 27 kilometrů přímo pod městem Semmering a zakončen bude jižním portálem přímo u železniční stanice Mürzzuschlag, kde bude vybudována zcela nová stanice se záchytným parkovištěm Park & Ride pro 370 aut a nebude chybět ani moderní autobusový terminál.

Zdroj: oebb.at

Jako první by mělo být hotové záchytné parkoviště Park & Ride v roce 2021. Budova stanice u Severního portálu bude hotová v roce 2023 a pokud půjde vše podle plánu, první cestující se tunelem svezou v roce 2026.

Tunel by měl zrychlit spojení Vídně a Grazu pod 2 hodiny. Dnes cesta trvá po viaduktech railjetem 2 hodiny a 35 minut. Zároveň díky tunelu bude nákladní železniční doprava více konkurenceschopna vůči silniční dopravě.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..