fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

RegioJet nasadí na linku do Komárna patrové vozy od DB

Foto: RegioJet

RegioJet, který provozuje na Slovensku dopravu závazku veřejné obslužnosti na železniční trati z Bratislavy do Komárna, nasadí od 2. září dvoupatrové vozy, které kupuje od Deutsche Bahn. Přesný počet vozů RegioJet neuvedl, ale v tiskové zprávě uvádí, že z nich se sestaví dvě soupravy.

“Patrové vozy budou nasazené na ranní vlak 4308 s odjezdem z Dunajské Stredy do Bratislavy ve všední dny v 6:15 h. Díky jejich nasazení se navýší kapacita na sezení o dalších 100 míst,” říká Ivana Kašická, řiditelka vlakové a autobusové dopravy RegioJetu.

Nasazení patrových vozů je druhá fáze posilování spojů na této lince. Již 18. února 2019 RegioJet nasadil klasickou soupravu sestavenou z rychlíkových vozů. Motorové jednotky, které by jinak jeli místo klasické soupravy, nasadil RegioJet na jiné spoje, kde bylo také potřeba kapacitu posílit.

RegioJet zároveň oznamuje, že za první čtvrtletí dosáhl meziroční nárůst počtu cestujících 87 %, regionálními vlaky tak jelo 1,27 milionů cestujících. RegioJet narůst počtu cestujících vysvětluje nárůstem počtu obyvatelů v rezidenčních oblastech v obcích Žitného ostrova a vstupem do IDS Bratislavského kraje. Počet cestujících se může zvyšovat i vlivem rekonstrukce komunikací v okolí tratě.

Ivana Kašická zároveň vítá přístup současného vedení ministerstva dopravy. Navyšování kapacity vlaků je podle ní jediná možnost, jak zlepšit situaci na lince, dokud nedojde ke zvýšení propustnosti tratě. Již dnes spoje jezdí ve 20 minutových intervalech. Minulý rok žluté vlaky na lince do Komárna využilo 3,6 milionu cestujících.

RegioJet aktuálně zařizuje schvalování těchto patrových vozů pro provoz na síti ŽSR. S tím je spojené i schválení potřebných motorových lokomotiv. Vozidla kupuje společnost od německých drah. Ty je provozovaly na linkách v okolí větších měst pod značkou DB Regio.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..