fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Paříž zveřejnila vítěze největší zakázky na elektrobusy v Evropě. Koupí až 800 vozů

Foto: CEA

Dopravní podnik v Paříži se rozhodl, že obmění významnou část svého vozového parku autobusů elektrobusy. Vypsal tak výběrové řízení na 800 vozů. Zatím je jisté, kdo dodá prvních 150 vozů. Podělí se o ně 3 výrobci. Všechny vozy mají mít délku 12 metrů.

Po padesáti vozech zatím dodají výrobci Alstom, Heuliez a Bolloré. Nabídku předložilo celkem 10 výrobců, byl mezi nimi například i Yutong. Celková cena zakázky činí 400 milionů EUR, což je okolo deseti miliard korun. Předpokládaná cena jednoho elektrobusu by tak měla být přes 12 milionů korun.

Alstom Aptis

Foto: Alstom

Alstom vyhrál se svým modelem Aptis, který se může pochlubit především svým inovativním designem. Vůz je 100% nízkopodlažní a je vybaven funkcí kneelingu, která podle potřeby sníží výšku podlahy směrem k nástupní hraně. Dále pak nabídne například panoramatický výhled ze zadní části autobusu, což ocení převážně turisté.

Heuliez GX ELEC

Foto: Heuliez

Vůz GX ELEC od výrobce Heuliez nabízí 2 délkové varianty – 12 a 18 metrů. RATP zatím poptává pouze 12 metrové. Výrobce u vozu nabízí 2 rychlosti nabíjení a typ vozu je dostupný i klasických variantách se spalovacími motory.

Bolloré BlueBus SE

Foto: Bolloré

Společnost Bolloré se ve Francii proslavila se svým šestimetrovým minibusem pro 22 cestujících, jehož dojezd je až 120 kilometrů. Tento dvanáctimetrový model SE na jedno nabití ujede kilometrů až 250. Výroba vozů probíhá již od roku 2015.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..