fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

ÖBB na nákupech: 24 Desir ML, 61 Vectronů a 95 patrových jednotek

Foto: Siemens

V posledních měsících uzavřelo rakouský státní dopravce 2 významné zakázky a poptává další vozidla. Celkem 2 kontrakty už jsou zcela jistě přiděleny výrobci Siemens, který uspěl se svými Vectrony a elektrickými Desiry ML. Další patrové elektrické jednotky dopravce teprve poptává.

24x Siemens Desiro ML

V polovině března ÖBB oznámila, že koupí od výrobce Siemens dalších 24 třívozových jednotek Desiro ML, které nesou u dopravce komerční název CityJet. Dnes je jich v provozu 165, počet se tak v budoucnu navýší na 189. Jejich využití je zejména pro S-Bahn systémy v okolí větších měst.

61x Siemens Vectron

V druhé polovině března již bylo jasné, že lokomotivní park ÖBB obohatí 61 Vectronů též od výrobce Siemens. Dodávky by měli začít v březnu 2020. Stejně jako v případě Desir ML jde o využití opce rámcové smlouvy, dříve již dopravce 47 Vectronů objednal. Celkem jich do 2 let bude v provozu 108. Maximální možný počet je až 200 lokomotiv.

95x EMU ve 3 variantách

Posledním, zatím nevysoutěženým plánovaným nákupem, jsou elektrické patrové jednotky ve třech délkových variantách. Dopravce poptává 60 šestivozových, 30 čtyřvozových a 5 pětivozových jednotek. O výrobci by mělo být rozhodnuto do konce května. Spekuluje se o možnosti využití pěti pětivozových jednotek na linky CAT (City Arport Train) mezi vídeňským letištěm Schwechat a hlavním nádražím. Tam by mohli nahradit, či doplnit jednotky složené z patrových vozů Bmpz-dl a řídících vozů s lokomotivou přezdívanou Taurus.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..