fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

České dráhy vydávají historicky nejvýhodnější dluhopisy

Foto: České dráhy

České dráhy a.s. vydávají dle bankovních expertů jedny z nejlevnějších a nejvýhodnějších dluhopisů, jaké kdy vydal český emitent. Jejich celková hodnota je 500 milionů eur, kupón je ve výši 1,5%. Získané prostředky půjdou na refinancování emise z roku 2012 a na nákup nových vozidel. Management Českých drah proto v posledních dnech prezentoval záměr například zahraničním investorům.

“Během 13 prezentací a telefonních konferencí ve Vídni, Mnichově, Paříži, Frankfurtu a Londýně jsme představili naši společnost širokému spektru mezinárodních investorů. Prezentace Českých drah, která obsahovala primárně náš obchodní model po roce 2019, strategické směřování Skupiny a samozřejmě finanční výsledky, vyvolala velkou odezvu. Uveřejněnou prezentaci zhlédlo takřka 90 potenciálních investorů, v rámci samotné roadshow jsme se pak setkali s více než padesáti subjekty. O emisi projevilo zájem více než 300 společností z Evropy i Asie,“ uvedl Radek Dvořák, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD, a.s., pro obchod a ekonomiku.

Poptávka po dluhopisech státního dopravce prochází pak především z Německa a Rakouska. Zájem mají i Britové. Čeští investoři jsou až na čtvrtém místě. Původní plán emise byl osmkrát menší. Poptávka ho však zvedla mnohonásobně. Emise bude obchodovatelná na Lucemburské burze.

„Výsledná hodnota kupónu dluhopisů se sedmiletou splatností činí 1,5 % ročně, což je v aktuálních podmínkách očekávaného zvyšování úrokových sazeb vynikající výsledek a představuje každoroční úsporu na nákladech spojených s obsluhou dluhu. Zájem, který o naší emisi byl, také svědčí o tom, že jsou České dráhy ekonomicky stabilní firmou s dobrým ratingovým hodnocením a jasnou strategií obsluhy dluhu do budoucna,“ dodává Radek Dvořák.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..