fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

V dubnu předala Škoda Auto svým klientům téměř 100 tisíc vozů

Foto: Škoda Auto

Zájem o vozy Škoda roste hlavně v zahraničí. Ve Švýcarsku dosáhl růst 36% a v Chorvatsku 32%. Dvouciferný růst pak zaznamenal výrobce i na dalších trzích. Rakousko si polepšilo o 14% a do Ruska bylo dodáno o 16% více vozů.

Co se týče porovnání modelů, nejlépe si vede Octavia. Zároveň se pak k zákazníkům dostaly i první kusy modelu Scala. S novinkami však Škoda nekončí. Za týden představí v Bratislavě model Superb s plug-in-hybridním pohonem a elektrickou verzi modelu Citigo.

Zdroj: Škoda Auto

„V roce 2019 vytvoříme prostřednictvím naší rozsáhlé produktové ofenzívy podmínky k tomu, abychom trvale zajistili úspěch naší modelové palety. Díky úspěšnému uvedení našeho nového kompaktního modelu ŠKODA SCALA jsme v dubnu dosáhli prvního milníku. Již příští týden bude následovat další důležitý krok a zároveň mimořádný okamžik v historii našeho podniku: světová premiéra modelu ŠKODA SUPERB s plug-in-hybridním pohonem a čistě bateriové verze modelu ŠKODA CITIGO v Bratislavě představují začátek elektromobility ve společnosti ŠKODA AUTO,“ zdůrazňuje člen představenstva společnosti za oblast prodeje a marketingu, Alain Favey.

Ca duben dodal výroce svým klientům 95 900 vozů. To však znamená pokles o 10,5% oproti stejnému období za minulý rok.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..