fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

SBB Cargo vybavilo 100 nákladních vozů automatickým spřáhlem

Foto: SBB CFF FFS

Již od začátku května používá švýcarský nákladní dopravce SBB Cargo inovativní novinku. Jde o automatická spřáhla, která jsou známá spíše z osobní dopravy. Používají se především na spojování elektrických jednotek.

Po loňském testovacím provozu bylo automatickým zařízením na spojování vlaků vybaveno celkem 100 nákladních vozů a 25 lokomotiv. Dopravce uvádí, že toto považuje za zásadní krok směrem k automatizaci železniční dopravy poslední míle. SBB Cargo je zároveň úplně prvním nákladním dopravcem, který tuto novinku zavádí.

Nákladní vlaky mají dlouhé trasy a po cestě často svěšují a přivěšují vozy tak, aby i jednotlivé zakázky putovali v ucelených vlacích. Tento krok tak výrazně zefektivní tyto manipulace s vlaky ve stanicích, stejně tak zvýší i jejich bezpečnost.

Švýcarský Federální úřad dopravy (FOT) podporuje tuto myšlenku inovace v nákladní dopravě a přislíbil 9 milionů franků (205 milionů Kč) z celkových 15 (342 milionů Kč) potřebných na dovybavení dalších vozidel ve vozovém parku SBB.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..