fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Korean Air slaví výročí. Z Prahy do Soulu léta již 15 let

Foto: Letiště Praha

Je to přesně 15 let, co poprvé vzlétlo letadlo v barvách Korean Air na linku ze Soulu do Prahy. Během zimní sezóny na linku společnost nasazuje nejnovější letouny Boeing 787-9 Dreamliner s kapacitou 269 míst. Během léta na lince potkáváme stroje Boeing 747-8i s kapacitou 368 míst. Velkou předností Korean Air je fakt, že jako jedna z mála aerolinek nabízí z Prahy první třídu.

„Přímá linka z Prahy do Soulu patří k nejdůležitějším a také k těm nejstarším dálkovým spojením z Letiště Václava Havla Praha. Za 15 let provozu letělo s leteckou společností Korean Air na této trase více než 1,3 milionu cestujících v obou směrech a v Praze se uskutečnilo přes 5 600 odletů a přistání letadel tohoto dopravce. Vzhledem k tomu, jak je Praha v Jižní Koreji populární, můžeme očekávat, že počet turistů z této země v následujících letech ještě poroste. I proto jsem rád, že se nám v březnu podařilo ve spolupráci s Cizineckou policií ČR, Korean Air a korejskou ambasádou uvést do provozu nový způsob pasového odbavení prostřednictvím e-gatů, který korejským turistům příjezd do České republiky usnadní,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

„Jsme velmi hrdí na to, že letos můžeme oslavit dva důležité milníky – 50 let od založení Korean Air a 15 let od zahájení přímých letů do Prahy. Zahájení pražské linky významně přispělo k rozvoji turismu a obchodu mezi Jižní Koreou a Českou republikou a pevně věřím, že tento trend bude pokračovat i v následujících letech. Praha je důležitá destinace v síti Korean Air, což dokládá i fakt, že na linku nasazujeme nejmodernější stroje z naší flotily,“ uvedl Yeong Ho Choe, regionální manažer letecké společnosti Korean Air pro Českou republiku.

Zdroj: Letiště Praha

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..