fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Trnkova, konečná zastávka! Za rok a půl neuslyšíte, slibuje Olomouc

Foto: DPMO

Je to již více, jak 5 let, co Olomoucké tramvaje končí na okraji sídliště Nové Sady. Tramvaj má zde “provizorní” kolejovou splýtku, kam musí zajíždět vozy, které jsou schopné pokračovat na opačnou stranu. Pro tuto příležitost koupil dopravní podnik i tramvajové vozy Vario LF+/o, které mají dveře po obou stranách a je tak možné je spojovat zády k sobě.

Nyní město hledá zhotovitele stavby, který by tramvajovou trať prodloužil z Trnkovi až do centra samotného sídliště Nové Sady. Radní již schválili zahájení zadávacího řízení.

„Výběrové řízení pro město administruje externí společnost, jedna z nejkvalitnějších v oboru. U zakázky takového rozsahu je to nejvhodnější řešení,“ vysvětlil investiční náměstek primátora Martin Major. V zadávacích podmínkách je už předem určeno, že stavba má začít v březnu roku 2020 a trvat dvacet měsíců, tedy do října roku 2021. „Rozhodujícím kritériem tedy bude cenová nabídka,“ doplnil Martin Major.

Cena za druhou etapu by neměla přesáhnout půl miliardy korun. Zároveň se počítá s příspěvkem z Operačního programu doprava ve výši 85% z celkových výdajů. Délka nového úseku tratě by měla být 1,3 kilometru a měly by se na ní nacházet 3 nové zastávky se jmény Zikova, Rožňavská a U Kapličky.

Zdroj: stránky města Olomouc

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..