fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Tramvají ze Želivského na Chodov? Potvrzeno výborem pro územní rozvoj

Foto: DPP

Mnoho let se mluví o nových tramvajových tratích v Praze, mnoho se však neděje. Posledním rozšířením infrastruktury je bizarní úsek z Hlubočep na Barrandov. Mnoho se mluví o jejím prodloužení do Slivence, či trati pokračující z Podbaby dále podél Vltavy. V návrzích zaznělo uvažované prodloužení z Kobylis do Bohnic, kde dnes největší pražské sídliště nemá jiné napojení na MHD, než autobusy, které v ranní špičce nestíhají. Každý jistě slyšel i o uvažovaném tramvajovém mostě že Smíchova do Braníka.

Nyní výbor pro plánování územního rozvoje schválil návrh na novou tramvajovou trať že Želivského přes Eden, Bohdalec a Spořilov až na Litochlebské náměstí a dále na Chodov. Tato trať by měla být zanesena i do územního plánu.

Předpokládaná cena, ani termín výstavby, či otevření zatím bohužel není znám. Přesto je znám jiný odhad ceny, týká se tramvaje z Pankráce na Budějovickou, ta by měla vyjít na zhruba 700 milionů. Pokud porovnáme délku zamýšlených úseků, tak cena první zmiňované trati zcela jistě přesáhne 2 miliardy.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..