Hradecké trolejbusy slaví 70 let. V sobotu vyjedou historické vozy

Foto: SOR

Již od roku 1949 jsou v provozu hradecké trolejbusy. Tento rok slaví 70 let. Dopravní podnik proto připravil oslavy a doprovodný program, kterým si výročí připomene.

První linka se rozjela přesně 2. května roku 1949. Tehdy propojila nádraží a Nový Hradec Králové. K tomuto výročí si dopravní podnik přichystal oslavy, které proběhnout u terminálu hromadné dopravy.

Na akci bude možnost dozvědět se něco o technickém vývoji, nebo o lidech, kteří se dlouhá léta na provozu trolejbusů podíleli. Chybět nebudou ani projížďky historickými vozy v intervalu 10 minut. Fanoušci se mohou těšit na vozy Škoda 8Tr, 9Tr, nebo 14Tr, kterým jednoznačně dominuje vůz Škoda 200Tr z roku 1987. Zajímavostí je, že tento typ ve městě nikdy v pravidelném provozu nejezdil. Do programu se zapojí i autobusy, jako například vůz Škoda 706 RTO s vlečným vozem Jelcz. Fanoušci jistě ocení i přítomnost vozu Karosa B 732.1654.

Představeny budou i současná vozidla MHD v Hradci Králové. K vidění bude elektrobus SOR NS 12, nebo trolejbus 30Tr, který vychází z modelu SOR NB 12. Chybět nebude ani vůz Iveco Urbanway a den zpestří i ukázka nabíjení elektrobusu SOR.

Dále na návštěvníky oslav čeká možnost nahlédnout do dispečerského pracoviště, výstava fotografií, nebo ukázky techniky autoškoly dopravního podniku.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

i-Doprava.com