fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Hradecké trolejbusy slaví 70 let. V sobotu vyjedou historické vozy

Foto: SOR

Již od roku 1949 jsou v provozu hradecké trolejbusy. Tento rok slaví 70 let. Dopravní podnik proto připravil oslavy a doprovodný program, kterým si výročí připomene.

První linka se rozjela přesně 2. května roku 1949. Tehdy propojila nádraží a Nový Hradec Králové. K tomuto výročí si dopravní podnik přichystal oslavy, které proběhnout u terminálu hromadné dopravy.

Na akci bude možnost dozvědět se něco o technickém vývoji, nebo o lidech, kteří se dlouhá léta na provozu trolejbusů podíleli. Chybět nebudou ani projížďky historickými vozy v intervalu 10 minut. Fanoušci se mohou těšit na vozy Škoda 8Tr, 9Tr, nebo 14Tr, kterým jednoznačně dominuje vůz Škoda 200Tr z roku 1987. Zajímavostí je, že tento typ ve městě nikdy v pravidelném provozu nejezdil. Do programu se zapojí i autobusy, jako například vůz Škoda 706 RTO s vlečným vozem Jelcz. Fanoušci jistě ocení i přítomnost vozu Karosa B 732.1654.

Představeny budou i současná vozidla MHD v Hradci Králové. K vidění bude elektrobus SOR NS 12, nebo trolejbus 30Tr, který vychází z modelu SOR NB 12. Chybět nebude ani vůz Iveco Urbanway a den zpestří i ukázka nabíjení elektrobusu SOR.

Dále na návštěvníky oslav čeká možnost nahlédnout do dispečerského pracoviště, výstava fotografií, nebo ukázky techniky autoškoly dopravního podniku.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..