fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

ČD Cargo dál modernizuje vozový park. CZ LOKO finišuje s prvním z pěti Effishunterů

Foto: ČD Cargo

Společnost ČD Cargo pokračuje v rozsáhlé modernizaci svého lokomotivního parku. „Flotila elektrických Vectronů je již kompletní a nyní se zaměřujeme na dieselové lokomotivy“, říká Ivan Bednárik, předseda představenstva ČD Cargo a dodává: „V současné době finišuje v CZ Loko výroba prvního z Effishunterů řady 744 z celkového počtu pěti objednaných strojů. Po dokončení lokomotivy bude následovat série schvalovacích zkoušek a na přelomu 2019/2020 budeme mít všechny lokomotivy k dispozici.“

V CZ Loko pokračují také práce na první z modernizovaných lokomotiv řady 742. Stroj 742.711 bude představen na ostravském veletrhu Czech Raildays, ale do zkušebního provozu bude předán až na konci července. Prozatím bez zabezpečovače ETCS.

Dne 26. března 2019 byla také uzavřena smlouva s ŽOS Zvolen na provedení periodických oprav lokomotiv řady 750. Aktuálně byly do Zvolena přistaveny první dvě lokomotivy. Tyto opravy představují jednu z cest řešení náhrady a udržitelnosti lokomotivní řady 750 a jsou tak největším společným projektem ČD Cargo a ŽOS Zvolen. „Protože v České republice o provádění periodických oprav lokomotiv řady 750 již tradiční zhotovitelé neprojevují tak intenzivní zájem (primárně z důvodů chybějících náhradních dílů pro tyto lokomotivy), znamená uzavření kontraktu pro tuto oblast jistý úspěch. Pevně věříme, že první opravy budou ve Zvolenu provedeny v nejvyšší možné kvalitě tak, abychom mohli ve spolupráci pokračovat a objednat další aktuálně negarantované plnění,“ konstatuje Ivan Bednárik.

ČD Cargo také aktuálně jedná s potenciálním dodavatelem o možnostech modernizace stávajících lokomotiv řady 750 a v budoucnu plánuje pravidelně ověřovat dostupnost nových lokomotiv pro středně těžkou traťovou službu.

Zdroj: ČD Cargo

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..