fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Jednání skončila: FlixBus kupuje Eurolines!

Téměř po 2 měsících jednání se FlixBus a Transdev dohodli na koupi. Nyní zezelenají všechny autobusy značek Eurolines a Isilines ve Francii, Holandsku, Belgii, Španělsku a také v České republice, přičemž nabídka autobusových spojení se týká celkem 25 zemí. Isilines je značka vnitrostátních linek ve Francii.

„Chceme nabízet zelenou a dostupnou mobilitu cestovatelům po celém světě. Integrace dopravních sítí Eurolines a isilines umožňují náš další evropský rozvoj. Po vyhodnocení stávajících aktivit budeme pracovat na tom, co umíme nejlépe – abychom zákazníkům přinesli tu nejlepší nabídku, a to jak ve výběrů destinací, tak i v úrovni kvality služeb,“ komentuje nákup zakladatel a CEO FlixBusu, Jochen Engert.

„Naše týmy dokázaly vést jednání ohledně prodeje aktivit v oblasti dálkové autobusové přepravy Transdev Group s FlixBusem rychle a efektivně. Tento prodej je součástí nové strategie Transdevu, a tou je soustředit zdroje na náš hlavní byznys, veřejnou dopravu a služby přepravy v oblasti B2B a zde podávat výkon za co nejlepší ceny, přinášet technologické a digitální inovace, zejména za účelem zvýšení zákaznické spokojenosti,“ říká Thierry Mallet, předseda představenstva a CEO společnosti Transdev Group.

Co o sobě značky píšou:

O společnosti FlixMobility:

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility přes 100 milionů lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy. V roce 2018 spustila společnost FlixMobility první dálkové spoje také v USA. Z center v Evropě i USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj. O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.

O společnosti Transdev:

Jako poskytovatel a globální integrátor mobility, dává společnost Transdev – společnost pro mobilitu – lidem možnost cestovat kdykoli a jakkoli si zvolí. Jsme hrdí na to, že každodenně zajišťujeme cestu 11 milionům cestujících, a to díky efektivním, snadno použitelným a ekologickým dopravním službám, které spojují jednotlivce i celé komunity. Náš přístup je postaven na dlouhodobém partnerství s podniky a veřejnými orgány a na neutuchajícím úsilí o nejbezpečnější a inovativní řešení mobility. Jsme tým lidí, kteří slouží lidem, a mobilita je to, co děláme. Transdev je ve společnémmajetku Caisse des Dépôts Group (66 %) a RETHMANN Group (34 %). V roce 2018 dosáhla skupina Trasndev s 82 000 zaměstnanci ve 20 zemích na celkové příjmy ve výši 6,9 miliard eur.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..